יתרונות הדיקור

- הקלה על הכאב ללא התערבות תרופתית לאורך זמן

- מניעה של מחלות ודלקות

- מרפא הוליסטי כללי לגוף ולנפש

- טיפול בסימפטומים ובבעיה שגרמה להם 

 

למה עוד טיפול בדיקור סיני עוזר

• מחלות של מערכת העצבים כמו שיקום לאחר אירוע שבץ מוחי, שיתוק, פיברומיאלגיה ,לחץ דם גבוה.

• בעיות אורטופדיות ובעיות כאב כגון דלקות פרקים, כאבי גב, פריצת דיסק, כאבי ברכיים , כאבי פרקים, טניס אלבו, כאבי ידיים, כתף קפואה, דלקת בכף היד, טאנל קרפל סינדרום ועוד.

• כאבי ראש - דיקור סיני להפחתת כאב יעיל במיוחד לבעיות נוירולוגיות כגון מיגרנה, כאבי ראש .

• מחלות ריאה ומערכת הנשימה כמו אלרגיות, אלרגיה, מערכת חיסון חלשה, אסטמה, ליחה, שיעול כרוני, כאבי גרון כרוניים, דלקות גרון כרוניות, כאבי אוזניים, סינוסיטיס.

• מחלות מערכת העיכול ומעיים, מעי רגיז, מעי דלקתי, עצירות, שלשולים, טחורים, נפיחות ביטנית, כאבי בטן כרוניים, ריפלוקס.

• מחלות מערכת השתן כמו אי שליטה על שתן, שתן תכוף ו/או דחוף, הרטבת לילה, דלקות בשתן.

• הפרעות שינה בעיות שינה כמו נדודי שינה, שינה לא רציפה, התעוררויות תכופות.

• בעיות גניקולוגיות ופיריון - כגון מחזור לא סדיר, כאבי מחזור כרוניים, בעיות פריון, תסמונת קדם מחזור PMS, פוריות, כאבי מחזור מטופלים בצורה אפקטיבית במיוחד בעזרת השיטה, ציסטות בשחלה, שחלות פוליציסטיות.

• בעיות מערכת העצבים - המשלבים עצבנות, פחד, מתח וחרדה ,אי שקט, מועקות, התפרצויות כעס, עייפות כרונית, דיכאון.

• בעיות הורמונליות כגון תת פעילות בלוטת התריס, היפרתירואידיזם, תופעות של חילוף חומרים איטי, ספיגה לא יעילה, תופעות גיל המעבר.


איך מתבצע הטיפול בדיקור 

לאחר תשאול מעמיק ואיבחון המטפל מחדיר מחט בנקודות השונות על המרידיאנים בגוף כאשר יש טכניקות שונות להגברת הצ', הנעתו וכו...תלוי במטרת הטיפול. המטופל ירגיש תחושה של זרם, חום, כאב עמום או כל תחושה אחרת בנוסף לדקירה עצמה. תחושה זו מעידה על כך שהמחט במקום הנכון. מחקרים של אנשים שנדקרו תחת הדמיית המוח מראים שבזמן השגת צ'י בזמן הדיקור אזורים מסוימים במוח מגיבים. זמן הטיפול מרגע החדרת המחטים הוא בערך 20 דקות, תלוי בסוג טיפול והבעיה המטופלת.

 

מהירות ההחלמה 

במקרים רבים תהיה הקלה כבר לאחר הנחת המחטים ולעיתים יש להמתין כמה ימים או להמשיך כמה טיפולים עד לשיפור. בכל מקרה לאחר 4-5 טיפולים, אם אין שינוי כדאי לבדוק עם המטפל שינוי טקטיקה. כמובן, שמהירות ההחלמה תלויה בבריאות וגיל המטופל ובסוג המחלה ממנה הוא סובל. תדירות הטיפולים יכולה לנוע מ- 3 פעמים בשבוע במקרים האקוטיים לפעם בשבוע במצבים הכרוניים. טיפולי תחזוקה יבואו לאחר שהמטופל הבריא ויכולים להיערך פעם בחודש על-מנת לשמר את האדם באיזון ובריאות.

 

כיצד מתבצע הטיפול

הפגישה הראשונה היא פגישת הכרות ואבחון בעיקר וכן טיפול. בפגישה זו המטופל עובר תשאול מקיף ומעמיק לבעיות העיקריות בהן הוא הגיע לטפל, איבחון בדיקות דם, היסטוריה רפואית אישית ומשפחתית, סוגי התרופות שהוא נוטל, תפריט תזונה ועוד. איבחון זה הוא קריטי לטיפול, מאחר ובאיבחון ייקבע מהלך הטיפול מבחינת הדיקור, פורמולות צמחים ספציפיות והמלצות תזונתיות. כל התהליך הטיפולי, נבנה ומוגדר בפגישת האבחון הראשונה. מטרתה של הפגישה היא קבלת תמונה מקיפה ואמיתית על מצבו הפיזי-נפשי של המטופל, מציאת הגורמים לחוסר האיזון והמחלות בגוף, ובהרגלי החיים.

 

 

טיפול בצמחי מרפא

הטיפול באמצעות צמחי מרפא
עמים מרחבי תבל עשו שימוש במאות ואלפי צמחים מקומיים לצורך טיפול במחלות מאז ימי הפרה-היסטוריה ואף נמצאו צמחי מרפא בין כליו של אצי, איש הקרח אשר גופתו הקפואה התגלתה כ-5,300 שנה לאחר מותו. כל צמח הוא בעל התמחות מסוימת בבעיה רפואית. ישנם צמחים המתאימים לטיפול בבעיות עיכול, כולסטרול גבוה, השמנה, סוכרת, בעיות עור ומין, גיל המעבר ועוד.
בסיס הידע של השימוש בצמחי מרפא התפתח עם השנים והדורות ונשתמר בכתב ובע"פ וכיום קיים מאגר מידע עצום המכיל מידע על כל צמח וכל החומרים המצויים בו ופעילותם יחד ופרוטוקולי טיפול והתוויות.
למעשה, צמחי המרפא הם הבסיס לתרופות רבות שקיימות עד היום ומשווקות כתרופות כימיות. דיגוקסין, למשל, המותווית לטיפול בהפרעות בקצב הלב, מקורה בצמח האצבעונית.

ש

מחקרים בתחום צמחי המרפא
משנות ה-90 של המאה ה-20, המחקר בצמחי מרפא נמצא בעליה מתמדת ותלולה. חלה גם פריחה בתחום המחקרים הקליניים וצצים יותר ויותר מחקרים בתחום הצמחי מרפא והשפעתם על מחלות שונות באדם. לאחר שהוכחה השפעה מיטיבה של צמחים מסויימים במחקר קליני, נערכים מחקרי מעבדה על מנת לפענח את מנגנוני הפעולה והחומרים הפעילים בצמחים. מחקרים אלו בוחנים את השפעות הצמח, את תופעות הלוואי האפשריות שלו ואת טווח המינונים המומלץ. כיום, מאגר המחקרים בתחום צמחי המרפא והשפעתם נרחב מאוד והוא ממשיך לגדול ולספק מידע מדעי חדשני חד בנושא.
הניסיון שלי כחוקרת בתחום הביוכימיה והגנטיקה מאפשר לי להעזר תכופות במחקרים קליניים וביוכימיים בתחום צמחי המרפא. מה שמאפשר לי לזהות וללמוד מנגנונים חדשים שבאמצעותם פועלים הצמחים על מגוון בעיות רפואיות וכן לזהות את החומרים הרלוונטיים בצמחים לכל טיפול ובכך להתאים ביתר דיוק מבחינה ביולוגית וכימית את הטיפול לכל מטופל.

ש

צמחי מרפא ורפואה מודרנית
כיום, הרפואה המודרנית מוצאת ענין הולך וגובר בשימוש בצמחי מרפא, בעיקר אלו המופקים מצמחי הבר. מעבדות בכל העולם חוקרות ומבודדות את החומרים הפעילים המוספים לתוספי מזון, משחות ותרופות שונות. עם זאת, מנגנון פעילות הצמחים הוא מורכב יותר מאשר בידוד מרכיב ייחודי מהצמח מאחר ובצמח מאות מרכיבים כימיים שונים. לכן, בחלק מן המיקרים התגובה למרכיב המבודד אינה תואמת את פעילות המצוי מהצמח השלם. דוגמה טובה לכך ניתן לראות במקרים רבים בהם מיצויי צמחים מהצמח השלם הוכחו כיעילים במחקרים קליניים, אך לא הראו כל פעילות, או פעילות מזערית בלבד, בניסויי מעבדה, כאשר בודד רכיב אחד שנחשב לרכיב המשפיע. השערה מקובלת שמסבירה תופעה זו היא שבצמחים רבים קיימת פעילות סינרגטית של מספר מרכיבים שמעצימים את השפעת הצמח על גוף האדם, ולכן כאשר מבודדים רכיב אחד בלבד לא רואים את אותה השפעה.

ש

אופן נטילת הצמחים
בעוד ישנם צמחים שניתן לאכול כפי שהם, פעולת המיצוי הכרחית בחלק מהצמחים על מנת לאפשר לכל החומרים הפעילים שבצמח להיות זמינים לגוף האדם. מיצוי מצמחים ניתן להשיג באמצעות חליטה, בישול, השרייה ממושכת באלכוהול או בשמן. שיטת המיצוי נקבעת בהתאם לקבוצות החומרים המצויות בצמח - ישנן קבוצות שנמסות טוב יותר באלכוהול בעוד אחרות נמסות טוב יותר במים, וכן בהתאם לחלק הצמח אותו ממצים וגודל חלקיו (טחון דק, כתוש, מגורר וכן הלאה).

ש

לסיכום
צמחי המרפא מכילים עוצמת ריפוי מדהימה. ייחודם הגדול הוא שהשפעתן על הגוף מתונה ומאוזנת ולכן ניתן לטפל במגוון רחב של בעיות רפואיות ומצבים בריאותיים. רפואת צמחים הוא התחום הנחקר ביותר ברפואה המשלימה. השימוש בצמחי מרפא בטוח ופשוט לילדים מבוגרים ונשים בהריון. אולם, כמו כל תרופה גם לצמחי מרפא תופעות לוואי, התוויות נגד ומינוני צריכה. לכן, השימוש בצמחי מרפא מומלץ רק בהתייעצות ובהכוונת איש מקצוע.

ש
כל הצמחים איתם אני עובדת בקליניקה נרכשים מבית מרקחת מורשה בעל רישיון של משרד הבריאות. הצמחים עוברים תהליכי ייצור קפדניים, המבוצעים תחת תקנים בינלאומיים - המבטיחים איכות ללא פשרות על מנת לספק את המוצר הטוב ביותר.