סיפורי הצלחה

גיל המעבר- גלי חום שינויי מצב רוח קיצוניים והתעוררויות מרובות בלילה

ש
ר.ב בת 65, דיווחה על גלי חום במהלך היום, עצבנות, חרדות, על כך שהיא רגישה מאוד, חשה שנוסעת "ברכבת ריגשית" עם עליות וירידות במהלך היום הכוללים פרצי בכי. כמו כן, דיווחה כי מתעוררת לפנות בוקר 03:00 כל לילה עם דפיקות לב חזקות ומואצות המלוות בבחילה ואינה מסוגלת להרדם בחזרה וכן דיווחה על נשירת שיער מאסיבית. הגיעה לטיפול על מנת להקל על התסמינים ובעיקר לשפר את איכות השינה.
המטופלת קיבלה פורמולה צימחית המכילה צמחים מאזנים הורמונאלית כגון קוהוש שחור וצמחים מרגיעים לשיפור השינה. את הפורמולה היא נטלה אך ורק לפני השינה. כעבור שבוע, היא דיווחה על שיפור ניכר בהרדמות ובשינה וכיום היא נוטלת את המיצוי כבר כחצי שנה ומדווחת על רגיעה ושינה טובה שאינה כרוכה עוד בהתעוררות וכן מדווחת על הפחתה ניכרת עד כמעט העלמות לגמרי בתדירות גלי החום ואף על הפסקת הנשירה.

ש

יובש נרתיקי ואקנה לאחר הפסקת גלולות

ש
א.ג בת 29, הגיעה בעקבות יובש וואגינלי חמור ואקנה מפושט. היובש והאקנה החלו מייד לאחר הפסקת הגלולות שנטלה במשך שנים ונמשכו מספר חודשים. לא הועילו כל סוגי המשחות הוואגינליות שקיבלה, כולל אלו שמכילות הורמונים.

א.ג קיבלה פורמולה צימחית לאיזון המערך ההורמונאלי בגופה (שכנראה השתבש בעקבות הפסקת הגלולות והביא גם להיווצרות האקנה). הפורמולה הכילה צמחים בעלי פעילות איזון הורמונאלי כגון שיח אברהם, אנג'ליקה סינית ויתניה וכן צמחים נוספים להפחתת האקנה.


כבר לאחר כשבוע של נטילה, א. דיווחה על שיפור ניכר ביובש הוואגינלי וחזרה לשיגרה. בנוסף, לאחר כחודש נראה שיפור משמעותי באקנה. בנוסף לכל אלו, א.ג דיווחה על עלייה משמעותית בחשק המיני!. היא המשיכה בטיפול במשך 3 חודשים וכיום היא מאוזנת מבחינה הורמונאלית והתופעות שצויינו לא חזרו.

לסיכום, ניתן לטפל בגיל המעבר וחוסר איזון הורמונאלי כללי באמצעות צמחי מרפא ייעודיים למצבים השונים, החל מאי קבלת מחזור ועד גיל המעבר. לכל מטופלת נתפרת לפי צורכיו הרפואיים פורמולה צימחית ייחודית ובמקביל לשינוי תזונתי במקרה הצורך, ניתן להביא לשיפור המצב באופן משמעותי.

ש

דורבן- כאב חד בעקב הרגל

ש
ק.ז בת 70, הגיעה לטיפול בעקבות דורבן בכף הרגל. היא סיפרה כי יום לפני הופעת הדורבן, היא רקדה בשיעור ריקוד ללא נעליים וחשה תוך כדי כאב קל וחוסר נוחות. יום למחרת התעוררה עם כאבים עזים וללא יכולת לדרוך על הרגל כלל.
ק.ז טופלה בדיקור בנקודות רבות באיזור לשיכוך כאב וכן הפחתת הדלקת כגון SP6 Kid3 BL20 ונקודות נוספות הרפיית הגיד והדלקת BL40/57. בנוסף לכך היא קיבלה פורמולת צמחים אנטי דלקתית ושיכוך כאבים הממכילה בין השאר צמחים כגון בוסווילה וכורכום בריכוז גבוה. כבר למחרת ק.ז דיווחה על שיפור ניכר ויכולת מחודשת לדרוך על הרגל. לאחר 5 ימים הכאב נעלם לחלוטין. ק.ז המשיכה עם הפורמולת צמחים לעוד מספר ימים והבעיה נפתרה כליל ולא חזרה. הנחיתי את ק.ז שלא לבצע שוב פעילות ספורטיבית ללא נעליים מאחר ורקמת השומן בגילה באיזור זה התדלדלה מאוד וזו הסיבה לפרוץ הדורבן.

ש

כאבי גב תחתון

ש
י.ז הגיע לקליניקה עם כאבי גב תחתון כרוניים שמתגברים בסוף יום עבודה. בבדיקות הדמייה נמצאו 3 בלטים בעמוד שדרה תחתון. הוא טופל בזריקות קורטיזון ומשככי כאבים ישירות לעמוד השדרה. הזריקות הועילו לזמן קצר בלבד והוא לא היה מעוניין להמשיך בטיפול זה. התחלנו בטיפול דיקור שכלל נקודות כגון BL26 BL23 BL60 BL40 Kid3 ונק נוספות מקומיות בתוספת חימום נקודות המשפיעות על על שיכוך כאב והפגת הדלקת. כבר יום למחרת הוא דיווח על שיפור ניכר, כמעט שלא הורגש כבר כאב הגב. המשכנו במספר טיפולים נוספים עד להעלמות מוחלטת והוא חוזר מידי פעם לטיפולים משמרים ומונעים.

ש

טיפול בסוכרת

רונן.ש, בן 50 הגיע לקליניקה לאחר שבבדיקות דם שיגרתיות נמצא ערכים הבאים:
רמות הסוכר בצום היו 256
רמת ההמוגלובין המסוכרר ( (HB A1Cעמדה על 9.6 ( ערך נורמלי עד 5.7)
סוכר בשתן-1000mg/dl ( ערך נורמלי 0!)
כולסתרול- 220
טריגליצרידים-265

רופאו דחק בו באופן בהול להתחיל טיפול תרופתי לסוכרת ולפנות לדיאטנית. רונן החליט כי הוא אינו מעוניין בטיפול תרופתי וכי הוא רוצה לנסות טיפול אלטרנטיבי.
לאחר שעברנו על תפריט התזונה השבועי של ר.ש, בנינו יחדיו תפריט חליפי מספק ומשביע בעל ערך גליקמי נמוך. עם התפריט שילבתי פורמולות צמחים לנטילה בכדורים ושתייה יומיומית של חליטת צמחים במקביל להוראות לפעילות גופנית מתונה יומיומית.


תוצאות
לאחר שבועיים:
מתחילת הטיפול נראתה ירידה הדרגתית ברמות הסוכר בצום. בתחילה, שינוי התזונה עצמו הביא לירידה משמעותית של הסוכר מ-270 ל-180. עם תחילת הטיפול בתוספי תזונה וצמחי מרפא, החלה ירידה הדרגתית ברמת הסוכר בצום ולאחר כשבועיים רמות הסוכר כבר התאזנו על טווח של 110-113.
לאחר חודש וחצי של טיפול
בבדיקת דם שעשה נמצאו הערכים הבאים:
רמת הסוכר בדם ירדה ל-116
רמת ההמוגלובין המסוכרר ירדה ל-8.2 (ערך נמוך עוד יותר נראה בבדיקה נוספת עוד חודש וחצי מאחר ובדיקה זו משקפת ממוצע ערך של 3 חודשים אחורה)
רמת הכולסתרול ירדה ל-180
רמות הטריגליצרידים ירדו ל-148
סוכר בשתן- נורמלי!
תוצאות אלו משקפות את המצב הבריאותי החדש של רונן. רופאו נדהם למראה התוצאות והמהירות שבהן התקבלו.

 

תוצאות מדידת הסוכר בדמו של רונן במשך שבועיים 

י

חולשה עייפות וסחרחורות

ש
ש.ל בת 67, חולת לב, סוכרת ותת פעילות של בלוטת התריס. דיווחה על עייפות בכל שלבי היום. מרגע ההתעוררות בבוקר, אז חוזרת לישון לאחר שעה לשעה ונרדמת שוב בצהריים ל-3 שעות. בנוסף מדווחת על חולשה יומיומית, סחרחורות ותשישות רבה שמונעת ממנה לבצע פעילויות יומיומיות ביתיות.
טיפול: ש.ל טופלה בפורמולת צמחים הכוללת צמחים אדפטוגניים ומעוררים וכן ובוני דם (מאחר והיא אנמית). במקביל התחלנו לטפל בדיקור בנקודות המגבירות את ייצור האנרגיה בגוף, הטיפול התבצע כל שבוע.
כבר לאחר כשבוע ש.ל החלה לדווח על שיפור משמעותי וירידה בעייפות שהתבטאה בכך שאינה נרדמת שוב בבוקר. לאחר 3 שבועות של דיקור וצמחי מרפא כבר דיווחה כי חשה ערנית ואנרגטית כל היום וכי שעת הצהריים הצטמצמה לתנומה של חצי שעה. ש.ל דיווחה כי כעת היא מסוגלת לבצע מטלות בית ואף בישול לקראת הערב, דבר שלא הייתה מסוגלת לו קודם לכן. בשלב זה הפסקנו את הטיפול והתוצאות נשמרו גם חודשים רבים אחרי.
לסיכום, שילוב של צמחי מרפא יחד עם דיקור סיני להשבת החיוניות והאנרגיה פועל באופן סינרגיסטי ומשפיע באופן משמעותי יותר ומהיר יותר ולאורך זמן.  

ש

פטרת נרתיקית

ש
ר.כ בת 37. מאז גיל 16 עם פטרת נרתיקית שאינה נעלמת למרות ניסיונות טיפוליים שונים עם משחות וכדורים. מאוד מציק, שורף ומגרד.
איבחנתי כי מדובר בקנדידה מערכתית שמדביקה כל פעם מחדש דרך המעי. התחלנו בשינוי תזונתי חד שכולל הורדת הסוכרים הרבים מהתזונה, הפחתת מוצרים תעשייתיים ומזונות מן החי. בנוסף לכך, הוספנו שמן אורגנו שתפקידו לחטא מפני חיידקים ופטריות וכן פרוביוטיקה במקביל, על מנת לאכלס את המעי בפלורת חיידקים טובים ולהביא לאיזון מחודש באוכלוסיית החיידקים במעי. בנוסף לכל אלו, ר.כ החלה לבצע שטיפה וואגינלית מחליטת צמחי מרפא מחטאים ומרגיעים.
התוצאות לא איחרו לבוא, הפטרת החלה ליסוג עד כדי העלמות לאחר שבועיים! ר.כ הייתה מאושרת מאחר וזו הפעם הראשונה בחייה שהיא נפטרת מהפטריה. ובונוס נוסף לטיפול, ר.ש הפחיתה קילוגרמים רבים ממשקלה ושינתה את אורח חייה והתזונה והיא מקפידה על כך עד היום.

ש

דלקת במעי ובתריסריון

ש
א.ז בת 30, הגיעה אליי בעקבות כאבי בטן חזקים עד כדי כך שאינה מסוגלת לתפקד. היא עמדה להתחתן וחששה כי תרגיש רע ביום חתונתה. לאחר בדיקות הדמייה מקיפות נמצא כי היא סובלת מדלקת במעי ובתריסריון.
ראשית, א.ז קיבלה תפריט חדש שאינו כולל סוכרים פשוטים, קפה, אלכוהול וכולל הפחתה של מזונות מטוגנים מתובלים ומן החי. במקביל לכך, א.ז קיבלה פורמולת צמחים אנטי דלקתית ומשקמת מעי וכן כורכום (צמח אנטי דלקתי חזק מאוד). בנוסף א.ז טופלה בדיקור בנקודות לשיכוך כאב וריפוי הדלקת.

ש

פורמולת צמחי מרפא לטיפול בדלקת המעי
Glycyrrrhiza
Boswellia-
Astragalus-
כבר לאחר 3 ימים א.ז דיווחה על שיפור ניכר ולאחר שבוע כשהתחתנה סיפרה כי הטיפול ממש הציל אותה וכי בחתונתה לא חשה בכאבים. היא סיימה את הטיפול לאחר 3 חודשים והבעיה לא שבה.

ש

כאבי ראש

ש
נ.ק בת 37, הגיעה עם כאב ראש חזק שהשבית אותה לכל היום. כטיפול עזרה ראשונה היא טופלה בדיקור בנקודות המשככות כאב ומשפיעות על הפנים והראש כגון: Li4 GB20 ונקודות נוספות. כבר בזמן הדיקור היא החלה לדווח על הקלה ניכרת ובסוף הטיפול, דיווחה כי היא כמו אדם חדש. בערב של אותו יום התקשרה לדווח כי הכאב נעלם ולא חזר כל היום.

ש

אלרגיה ושיעול כרוני

ש
ל.ע בת 70 הגיעה לטיפול בעקבות שיעול טורדני שנמשך כשנה וכן נזלת מיימית בילתי פוסקת. סיפרה כי השיעול מתגבר בעיקר כשנשכבת לישון והיא אינה יכולה לישון לילות שלמים. לאחר איבחון מדוייק שכלל תשאול על סוג התזונה, איבחנתי את ל.ע כסובלת מאלרגיה למוצרי חלב. ל.ע קיבלה תפריט תזונתי חדש הכולל הפחתה ניכרת במוצרי חלב. במקביל היא קיבלה פורמולת צמחים הכוללת צמחים להפחתת האלרגיה וכן מכייחת לפינוי הליחה והפסקת השיעול. לאחר כשבועיים ל.ע דיווחה על שיפור ניכר עד כדי הפחתה מוחלטת בשיעול ובנזלת. היא המשיכה את הטיפול כשלושה חודשים וכיום היא מתמידה בתזונה נטולת מוצרי חלב ומדווחת על כך שהשיעול לא חזר.

ש
פורמולת צמחים להפחתת האלרגיה והנזלת:
Sambucus (flower)
Albizia Lebbeck
Scutalleria Baic
Glycerrhiza
Astragalus

 

חוסר ווסת, אקנה שחלות פוליציסטיות

מ.ש הגיעה לקליניקה לטיפול לאחר שהפסיקה גלולות נגד הריון שנטלה במשך שנים. ההפסקה בגלולות הביאה לחוסר איזון הורמונאלי שכלל אקנה חמור מאוד, כאבים וציסטות בשחלות ואי קבלת ווסת מעל כחצי שנה. לאחר איבחון מלא, מ.ש טופלה בדיקור סיני לאיזון הורמונאלי בדיקור הפועל דרך השפעה על איזור ההיפופיזה האחראי על המערך ההורמונאלי בגוף. במקביל, היא טופלה בפורמולת צמחים מאזני הורמונים כגון ויטקס וצמחים המפחיתים את רמות הטסטוסטרון. כבר לאחר חודש וחצי נעלם האקנה ולאחר כחודשיים טיפול שכלל גם שינוי תזונתי, חזרה הווסת באופן חודשי ונעלמו הציסטות המרובות בשחלות והכאבים

 

שלבקת חוגרת
מ.א הגיעה לקליניקה בעקבות כאב גב חד ומקומי כתוצאה מהתפרצות שלבקת חוגרת. היא הגיעה כחודש לאחר התפרצות השלבקת והכאבים היו בילתי נסבלים וליוו אותה בכל רגע ביומיום. התחלנו לטפל בדיקור סיני באופן מקומי סביב איזור הכאב בנוסף לנקודות שמחזקות את מערכת החיסון ונקודות משככות כאב. תוך 3 טיפולים חלה הטבה משמעותית בכאב. מ.א דיווחה כי היא אינה חושבת כמעט על הכאב. המשכנו עוד מספר טיפולים עד כדי העלמות כמעט מוחלטת של הכאב.

 

הפחתת משקל

ר.פ הגיעה לטיפול בעקבות רצון להפחית במשקל ולשנות אורח חיים לבריא יותר. לאחר איבחון שכלל מעבר על תוצאות בדיקות דם ותפריט התזונה היומי שלה, הרכבנו יחדיו תפריט משביע ומספק שכלל 6 ארוחות ביום ומכיל את כל אבות המזון. הפחתנו מזונות מעובדים ומזונות בעלי אינדקס גליקמי גבוה והנחיתי אותה לביצוע פעילות גופנית. במקביל, ר.פ קיבלה חליטת צמחים הכוללים צמחים להגברת המטאבוליזם והפחתת החשק למתוק והרעב. גם התחלנו בטיפולי דיקור אוזן להפחתת מנגנון הרעב והגברת המטאבוליזם. כבר לאחר שבועיים היא החלה לרדת במשקלה ולאחר טיפול במשך חודשיים ירדה סהכ 6 קילו. ר.פ דיווחה כי היא מרגישה יותר טוב, כל  המחלות הכאבים והדלקות שליוו אותה תדיר נעלמו וכיום היא מקפידה על אורח חיים בריא יותר הכולל תזונה ופעילות גופנית.